Сторінки

понеділок, 31 березня 2014 р.

Електронні версії збірників завдань ДПА

Збірники завдань ДПА-2014 у початковій школі (4 клас)
http://osvita.ua/school/certification/textbook/39949/

У 4-х класах державна підсумкова атестація буде проведена 
з 13 до 22 травня із української мови та читання, математики.

четвер, 27 березня 2014 р.

Збільшення навчального навантаження освітян не буде

Збільшення навчального навантаження освітян не буде

Міністр освіти наголосив на недопущенні підвищення навчального навантаження на вчителів

       Про це він заявив під час розширеного засідання Президії Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, на якому відбулось обговорення питань розвитку вищої освіти.
          "Це наша принципова позиція. Збільшення навантаження не буде", - наголосив міністр освіти і науки.
           Як відомо, Національний план дій на 2013 рік, що впроваджувався колишньою владою, передбачав підготовку нормативно-правових актів щодо збільшення навчального навантаження на викладачів.
http://osvita.ua/news/40385/

вівторок, 25 березня 2014 р.

Атестація - 2014



25 березня відбулося засідання атестаційної комісії щодо встановлення та підтвердження тарифікаційної категорії,  педагогічного звання вчителів:



  • Журавльова Л.М. - підтверджено вищу кваліфікаційну категорію вчителя початкових класів та  педагогічне звання "старший вчитель";
  • Мельник Т.О. - підтверджено вищу кваліфікаційну категорію вчителя початкових класів та встановлено  педагогічне звання "вчитель-методист";
  • Ратушняк Т.В. - встановлено І кваліфікаційну категорію вчителя початкових класів;
  • Сойченко А.М. - встановлено ІІ кваліфікаційну категорію вихователя ГПД;
  • Мельник Т.О. - встановлено ІІ кваліфікаційну категорію вихователя ГПД;
  • Ратушняк Т.В.- встановлено ІІ кваліфікаційну категорію вихователя ГПД.
Вітаємо колег та бажаємо великих професійних здобутків!

пʼятниця, 21 березня 2014 р.

Міносвіти відмовилося від обов’язкових збірників ДПА

Міносвіти відмовилося від обов’язкових збірників ДПА

У цьому навчальному році школи зможуть обирати спосіб проведення державної підсумкової атестації


У Міністерстві освіти і науки вирішено відмовитися від багаторічної практики застосування єдиних збірників завдань під час проведення державної підсумкової атестації школярів 4-х, 9-х, та 11-х класів. Освітнє відомство розширило повноваження педагогічних колективів навчальних закладів та врахувало інтереси учнів і їх батьків при проведенні державної підсумкової атестації учнів у 2013/14 році у виборі способу проведення ДПА.

Зокрема, у роз’яснювальному листі МОН щодо проведення державної підсумкової атестації зазначається, що загальноосвітні навчальні заклади зможуть обирати спосіб проведення державної підсумкової атестації: або за збірниками завдань, затвердженими Міністерством освіти і науки, або у вигляді письмових робіт за завданнями, розробленими Інститутами післядипломної педагогічної освіти.

Виняток становитимуть державна підсумкова атестація з української мови у 9 класі (диктант) та державна підсумкова атестація з української мови в 11 класі (переказ), що мають бути проведені за збірниками завдань, затвердженими МОН.

У міністерстві зазначають, що всі рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації, викладені у листі від 14.02.2014 № 1/9-115, залишаються чинними.

Також для проведення державної підсумкової атестації у міністерстві пропонують школам використовувати збірники завдань для державної підсумкової атестації, що видані у 2011-2013 роках.

Завдання для державної підсумкової атестації, що будуть підготовлені Інститутами післядипломної педагогічної освіти, мають відповідати державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, передбаченими навчальними програмами та Критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти. Загальна кількість варіантів та завдань у варіантах буде визначена Інститутом післядипломної педагогічної освіти, проте їх зміст та обсяг мають відповідати вимогам щодо оцінювання рівня знань учнів.

У міністерстві зазначають, що погодження завдань для державної підсумкової атестації відбуватиметься за спрощеною процедурою.

Заборону на використання підручників знято

Заборону на використання підручників знято

Школи можуть використовувати всю літературу, що має гриф або схвалення для використання


    Міністерство освіти і науки відкликало лист, яким було встановлено обмеження на використання навчальної літератури у навчально-виховному процесі. Про це йдеться у рішенні освітнього відомства від 5 вересня 2013 року.

У Міністерстві освіти звертають увагу на те, що у навчально-виховному процесі може використовуватися навчальна література, яка має відповідний гриф міністерства або схвалення для використання у загальноосвітніх навчальних закладах. Зазначена інформація має бути доведена до відома керівників навчальних закладів, вчителів, батьків та учнів.

Як відомо, на початку вересня минулого року регіональні управління освіти і науки та Інститути післядипломної педагогічної освіти отримали лист, в якому було повідомлено про заборону використання підручників без спеціального дозволу (грифу) МОН.

Навчальна література, що не була включена до переліків рекомендованих МОН, була заборонена для використання під персональну відповідальність керівників загальноосвітніх навчальних закладів.

Виконання рішення забезпечували спеціальні комісії Державної інспекції навчальних закладів, члени якої "здійснювали нагляд за діяльністю навчальних закладів" та жорстко реагували на "неправомірні дії" учителів та школярів. Підтримку міністерства здійснювали освітні чиновники на місцях.

У свою чергу, освітня громадськість закидала керівництву МОН цинічне лобіюванні інтересів наближених видавництв та спонукання шкіл до закупівлі "потрібних" навчальних посібників. Чиновники міністерства звинувачували громадськість у намаганні "створити галас на порожньому місці".
Згодом чиновники міністерства також намагалися контролювати ринок зошитів, щоденників і навіть кольорового паперу та картону, що використовували школярі. Заступник Табачника Жебровський звертався до регіональних департаментів освіти і науки з проханням постійно вживати заходів щодо контролю за друкованою продукцією шкільного асортименту, яка використовується у навчально-виховному процесі без свідоцтва про визнання відповідності педагогічним вимогам МОН.
http://osvita.ua/school/40088/

неділя, 9 березня 2014 р.

Українознавча гра "Соняшник"

          Цього року ми разом з усією світовою громадськістю святкуємо 200-річчя з дня народження великого Кобзаря, сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Саме цій знаменній даті присвячено цьогорічну Всеукраїнську українознавчу гру «Соняшник», що відбулася 4 березня 2014 року по всій Україні. В НВО №25 в конкурсі взяли участь 356 учнів 1-4 класів. 
         Гра «Соняшник» - це можливість перевірити свої знання не лише з української мови та літератури, а й з українознавства. Завдання цікаві як за змістом, так і за оформленням, підібрані за віковими особливостями учнів. Все було організовано та проведено на високому методичному рівні. 
        Нехай об’єднує нас слово, думка  та неоціненна спадщина Тараса!