Сторінки

четвер, 27 квітня 2017 р.

Вишуканий шкільний одяг — важливий крок до успішного дорослого життя

Дуже часто серед батьків школярів виникають дискусії з приводу шкільної форми. Прихильники називають явні переваги — одягнені в шкільну форму діти відчувають свою причетність до навчального закладу, усвідомлюють себе членами одного колективу, форма нівелює різницю між матеріальними статками батьків, разом з тим, шкільна форма є ознакою престижності.
Діти — теж вибагливі модники. Крім того, для них важливе поєднання зручності і краси в одязі. Батьки ж звісно хочуть, щоб їхні діти носили якісні, міцні і надійні речі, які не шкодять здоров’ю та ще й за доступною ціною.
Сьогодні в актовій залі НВО №25 відбулася презентація шкільної форми.
Спіднички різної довжини, декоровані бантом чи поясом, що яскраво вирізняються на тлі звичного шкільного одягу. У такому одязі кожна дівчинка виглядатиме, як справжня леді. Великому вибору моделей позаздрять навіть матусі.
 

 
 Одяг для школи потребує особливої уваги, адже під час навчального процесу дітей ніщо не повинно відволікати — ні спинка піджака, що тягне, ні короткі рукава, ні подразнення шкіри від неякісного матеріалу.


  Лише коли дитині комфортно, вона може повністю зосердитись на навчанні.
Сучасні дизайнери не вважають, що шкільна форма має бути одноманітною, адже навіть у школі дитина повинна виглядати вишукано, стильно, сучасно, одяг має виражати її індивідуальність. Брючні костюми, сарафани, спіднички, блузи, сорочки, сукні, жакети, різні комплекти — ось де може розгулятися фантазія.
 Шкільна форма — перший діловий одяг дитини, презентація себе як особистості.
 Щоб вдало обрати шкільну форму для хлопчика, перш за все, варто прислухатися до його вподобань. Існує думка, що хлопці менш вибагливі в одязі. Це не завжди відповідає дійсності, адже маленькі джентельмени теж прануть справити враження на оточуючих, заслужити авторитет серед однокласників.

Щоб урізноманітнити гардероб школярки, можна обрати і брюки — завужені до низу, широкі, з низькою або високою талією. Матеріали, з яких виготовлено одяг, не дозволяють штанам м’ятися, зберігають форму, тому діти завжди виглядатимуть акуратно і доглянуто. Крій не сковує рухи, дозволяє почуватися вільно.
Шкільна форма доповнює інтелектуальне і фізичне виховання дитини, сприяє розвитку дбайливого ставлення до одягу. Чепурний вигляд зробить прихильними вчителів і однолітків, адже імідж формується з дитинства.
Вишуканий шкільний одяг — важливий крок до успішного дорослого життя.

середа, 26 квітня 2017 р.

Мирний атом


26 квітня... Саме в цей день сталась найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Причиною катастрофи прийнято вважати стрибок напруги в мережі, який викликав два вибухи. На щастя (якщо можна так сказати), вибухи були не ядерними, а хімічними - наслідок перегріву реактора і накопичення значної кількості пари. 
Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі.
Оскільки Чорнобильська АЕС була графітно-водним реактором, саме графіт передбачав легкозаймистість всієї системи. Після вибуху в ньому залишилось близько 800 т графіту, який почав горіти. Пожежа тривала 10 днів і забрала життя 31 людини. Остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня.
Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Всі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії. 
 Одразу після аварії майже 8,5 млн людей були опроміненими, близько 155 тис кв. км територій було забруднено, з них 52 тис кв. км – сільськогосподарські землі. Реактор продовжував випромінювати радіацію ще 3 тижні, доки його не закидали сумішшю піску, свинцю, глини і бору.
     Сьогодні у стінах нашої школи відбувся виховний захід присвячений 31 річниці з дня того фатального вибуху, який зруйнував життя мільйонів людей...
  Ми пам`ятаємо.....

Моніторинг початкової освіти: запитання і відповіді

У травні 2017 року відбудеться апробація завдань для моніторингу початкової освіти. Пропонуємо ознайомитися з найбільш актуальними питаннями щодо цього та відповідями на них. 

  • Хто братиме участь у моніторингу і хто його проводитиме?
  • З якою метою проводиться дослідження?
  • Які завдання отримають учні?
Передбачено, що аналогічні моніторингові дослідження пройдуть у 2018, 2020, 2022 та 2024 роках – це допоможе оцінити перебіг освітньої реформи і, за потреби,  скоригувати її.

вівторок, 25 квітня 2017 р.

Як святкують Великдень в українських родинах?

Великдень –  свято, сповнене любові, тепла і сімейного затишку. Воно пронизане ароматом свіжоспечених пасок і запахом свічок, осяяне весняним сонечком і насичене Божою благодаттю. Напередодні цього світлого свята ми вирішили дізнатися, яких традицій дотримуються у родинах учнів НВО №25, як вони проводили святкові вихідні, і яка їхня улюблена Великодня страва.
Кас"ян Мілана, 2-А клас: У суботу зранку ми готуємо паску і фарбуємо яйця. Потім увечері йдемо на службу і після півночі розговляємося паскою і домашньою ковбаскою. Це вночі,  тому їмо небагато.  Самі гостей приймаємо і в гості ходимо. До того ж завжди прикрашаємо будинок великоднім декором, що додасть особливого настрою нам і гостям.
Гросул Юрій, 2-А клас: Традиції в нашій родині прості: паска і яєчні бої. Хто перемагає, отримує самий смак - вершки від пасочок, всім іншим - корінці. До речі, дам невеличкий лайфхак для найпростішої страви, крашанок: не переварюйте яйця, жовток не повинен набути синього кольору. Варити їх треба не 7-10 хвилин, а 3-5, залежно від розміру. Так вони вийдуть ніжно-кремовими на смак і яскраво-жовтими, як сонечко, - на вигляд!
Заболотня Олександра, 2-А клас: Великдень для нас найулюбленіше свято. Мама пече паски в суботу або в четвер. Цікаво те, що саме в цю ніч зустрічаємо старих знайомих , яких давно не бачили. Минулого року до себе додому привезли Благодатний вогонь і він цілу ніч горів у нашій оселі. А потім ми повезли його до нашого дідуся в село, і всі сусіди приходили до нас запалювати свічки, щоб принести цей вогонь до своєї хати. 

четвер, 20 квітня 2017 р.

Он-лайн вебінар "Казкотерапія"

Одним з ефективних методів роботи з дітьми, що зазнають ті або інші емоційні і поведінкові труднощі, є казкотерапія. Цей метод дозволяє вирішувати ряд проблем, що виникають у дітей дошкільного, молодшого шкільного та інших віку. Зокрема, за допомогою казкотерапії можна працювати з агресивними, невпевненими, сором'язливими дітьми; з проблемами сорому, провини, брехні, прийняттям своїх почуттів, а також з різного роду психосоматичними захворюваннями, энурезами і т.д. Крім того, процес казкотерапії дозволяє дитині актуалізувати і усвідомити свої проблеми, а також побачити різні шляхи їх вирішення.

Чому казка так ефективна при роботі з дітьми, особливо у  молодшому шкільному віці?
По-перше, в молодшому шкільному віці сприйняття казки стає специфічною діяльністю дитини, що володіє неймовірно привабливою силою, що дозволяє йому вільно мріяти і фантазувати. При цьому казка для дитини не тільки вигадка і фантазія. Це ще й особлива реальність, яка дозволяє розсувати рамки звичайного життя, стикатися зі складними явищами і почуттями, і доступною для розуміння дитини казковій формі осягати дорослий світ почуттів і переживань.
По-друге, у маленької дитини сильно розвинений механізм ідентифікації, тобто процес емоційного об'єднання себе з іншою людиною, персонажем і привласнення його норм, цінностей, зразків як своїх. Тому, сприймаючи казку, дитина, з одного боку, порівнює себе з казковим героєм, і це дозволяє йому відчути і зрозуміти, що не тільки у нього є такі проблеми і переживання. З іншого сторони, за допомогою ненав'язливих казкових образів дитині пропонуються виходи з різних складних ситуацій, шляхи вирішення виниклих конфліктів, позитивна підтримка його можливостей і віри в себе. При цьому дитина ототожнює себе з позитивним героєм. Відбувається це не тому, що дошкільник так добре розбирається в людських взаєминах, а тому, що становище героя більш привабливим у порівнянні з іншими персонажами. Це дозволяє дитині засвоювати правильні моральні норми і цінності, розрізняти добро і зло.
Фахівці стверджують, що метафора забезпечує контакт між лівою і правою півкулею мозку. У процесі сприйняття казки працює ліва півкуля, яка витягує логічний сенс сюжету, в той час, як права півкуля вільно для мрій, фантазії, уяви, творчості. Психологи, які застосовують казки, метафори в роботі з клієнтами, часто відзначають, що на усвідомлюваному, вербальному рівні дитина може і не приймати казку, однак, позитивний ефект від роботи все одно присутній, тобто зміни часто відбуваються на підсвідомому рівні. При цьому спостерігається чудовий факт. Одна і та ж казка по-різному впливає на кожну дитину, кожен знаходить у ній щось своє, актуальне для нього, співзвучне його проблем. Практика показує, що у благополучних, "безпроблемних" дітей терапевтична казка часто не знаходить емоційного відгуку і сприймається просто як цікава історія, не призводить до змін у поведінці дитини.

пʼятниця, 14 квітня 2017 р.

Пасхальна виставка в Кропивницькому

Учні НВО №25 взяли участь у міській пасхальній виставці, що пройшла у Кропивницькому у Великодні дні.
 На виставці були представлені кращі роботи дітей.

Навчально-тренувальні стрільби

На полігоні військової частини у Кропивницькому пройшли навчально-тренувальні стрільби з учнями 11-х класів НВО №25 .

    Під керівництвом військовослужбовців збройних сил України старшокласники провели неповну розборку автомата Калашникова, спорядження магазину набоями та бойові стрільби з АКС-74.



   Окрім того, юнаки ознайомилися з особливостями організації побуту військовослужбовців у польових умовах.