Сторінки

субота, 28 жовтня 2017 р.

Проведення наставницької зустрічі

27 жовтня 2017 року на базі КОІППО пройшла одноденна робоча наставницька зустріч для наставників та вчителів початкових класів, які беруть участь у всеукраїнському експерименті на тему «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти на базі загальноосвітніх навчальних закладів на 2017-2022 роки» у рамках запровадження проекту Державного стандарту початкової загальної освіти. Учасники - заступник директора з НВР  Левшун А.М., вчителі початкових класів - Журавльова Л.М., Прокопенко Г.М.

 Розглядалися такі питання:
1. Запровадження проекту Державного стандарту початкової освіти: перші успіхи.
2. Початкова освіта – австрійський досвід.
3. Методика викладання предметів в новій українській школі. Діяльнісний підхід. 
4. Організація інтегрованого навчання.
5. Менеджмент класу в умовах кооперативного навчання.
6. Множинний інтелект.
7. Оцінювання навчальних досягнень учнів.


По завершенню наставницької зустрічі були творчо опрацьовані теми «Світ тварин», «Навіщо їсти» (модельна програма на 22 та 26 тижні) та окреслено план подальших дій.

Практичне заняття з питань впровадження нового Дежавного стандарту

25 жовтня 2017 року в НВО №25 на засіданні методичного об'єднання вчителів початкових класів та вихователів ГПД відбулося інформаційно-практичне заняття з питань впровадження нового Дежавного стандарту початкової загальної освіти для вчителів початкової школи, які у 2018-2019 н.р. працюватимуть з учнями 1 класів.

"Радіомайдан" про Нову українську школу в НВО №25

       З 1 вересня 2017 року два перші класи НВО №25 (1а - вчитель Журавльова Л.М. та та 1г - вчитель Прокопенко Г.М.) навчаються за новими стандартами. Змінити підхід вчителів до навчання учнів, дітям запропонувати іншу модель, яка зробить з них не стільки «знаючих», скільки думаючих і мислячих, як того вимагають сучасні реалії – ось така концепція «Нової української школи». Саме про це йшла мова 27 жовтня 2017 року в ТП "Радіомайдану" з заступником директора Левшун А.М. та вчителем початкових класів Журавльовою Л.М.
Більше деталей – у сюжеті.

Міжнародний семінар для пілотних шкіл

24 жовтня 2017р. в місті Києві відбувся міжнародний семінар для представників пілотних шкіл на тему: "Нова українська школа - нові підходи до навчання і викладання". 
Учасниками семінару стали заступник директора з НВР Левшун А.М., вчителі початкових класів НВО №25 - Журавльова Л.М. та Прокопенко Г.М.
Мета проведення семінару: обговорити стан реалізації проекту Державного стандарту початкової освіти з різними ключовими особами (керівники, засупники керівників, вчителі, тренери); поглибити знання і вміння з використання нових підходів до викладання; здійснити перший етап моніторингу впровадження проекту Державного стандарту початкової освіти.
Модератори семінару: національна академія педагогічних наук України, авторська група розробників проекту Державного стандарту початкової освіти, всеукраїнський фонд «Крок за кроком», культур Контакт.

 Учасники семінару мали змогу переглянути:
Запровадження проекту Державного стандарту початкової освіти: перші успіхи (Доповідь П. Хобзея, заступника Міністра освіти і науки. з досвіду роботи Г. Шовкалюк, координатора проекту для пілотних шкіл з англійської мови)
- Майстер-клас від австрійських колег з теми: "Початкова освіта – австрійський досвід. Кооперативне навчання. Модель річки. Розроблення навчальних матеріалів для дітей" (Helga SchachingerSusanne Freynschlag, університетський колледж з підготовки вчителів, Австрія).
Організація інтегрованого навчання. (З досвіду роботи Л. Андрушко, директора Львівської загальноосвітньої школи І ступеня «Світанок»)

 Нова культура школи. Проектне навчання. Менеджмент класу в умовах кооперативного навчання. (З досвіду роботи педагогів Новопечерської школи).
 Нові підходи до викладання математики (інтерактивні, орієнтовані на дослідженні) (З досвіду роботи Helga SchachingerSusanne Freynschlag).

Нова візуальна ідентичність МОН


Міністерство освіти і науки затвердило комунікаційну стратегію на 2017-2020 роки, за якою хоче перейти до “двосторонньої комунікації зі суспільством”.

Завантажити файл можна за цим посиланням

“Мета створення стратегії – підвищити рівень довіри громадян до дій МОН, зміцнити підтримку реформ, трансформувати традиційну інформаційно-роз’яснювальну роботу, перетворивши її на комунікаційну“, – зазначено у повідомленні.
У міністерстві запевняють, що новою стратегією передбачені прозорість діяльності установи, залучення до ухвалення рішень зацікавлених сторін, цільових груп освітньої та наукової сфер, а також громадськості. http://news.mon.gov.ua/

100 пілотних шкіл забезпечать методикою LEGO

У другому півріччі 100 шкіл, які зараз пілотують новий стандарт початкової освіти, отримають набори «Шість цеглинок». Ними мають забезпечити кожну дитину в експериментальних класах. «Шість цеглинок» – це технологія навчання, що допоможе учням тренувати пам'ять, розвивати моторику і творчо мислити. Через гру вони зможуть навчитися таким важливим умінням як, наприклад, вирішення проблемних завдань.
«Ми дуже зацікавлені в співпраці, тому що справді хочемо змінити нашу школу і підхід до навчання. Насамперед, це стосується початкової школи, з якої в наступному навчальному році почнеться реформа і діти підуть в перший клас Нової української школи. Нам потрібно забезпечити її новим обладнанням і новими методиками, зокрема, навчання через гру, яке впроваджує у своїх проектах LEGO», – відзначила Лілія Гриневич.
http://osvita.ua/school/reform/57816/

Канікули з користю

Учні 3 - Г класу НВО № 25 разом із своїм класним керівником Чередник Тетяною Георгіївною під час осінніх канікул завітали до меблевої компанії "Югос" на екскурсію. 
Діти отримали масу позитивних емоцій. 
Їм розповіли і показали  як народжуються сучасні меблі.
 В меблевій компанії працюють досвідчені спеціалісти, 
які виготовляють меблі різної складності.  
 Бажаємо меблевій компанії " Югос" творчого натхнення, вдячних клієнтів! 
 Дякуємо за цікаво проведений час та знання!

неділя, 22 жовтня 2017 р.

Раз на 10 років проводитимуть аудит школи

За новим освітнім законом замість інспекцій, з якими в школи приїжджали управління освіти, нова служба якості освіти раз на 10 років проводитиме аудити навчальних закладів.
Аудит не є тим самим, що інспекція. І коли українські школи перейдуть на систему аудиту, можна буде очікувати на розробку стандартів і норм, формалізацію найкращих практик управління й організації навчального процесу.
Школи знатимуть, на що їм орієнтуватися в системі підвищення кваліфікації педагогічних працівників, управлінських рішень і в організації навчального процесу. Аудитори будуть приїжджати і дивитися, чи школа працює оптимально і ефективно як механізм, а також даватимуть поради. 
http://nus.org.ua

Зменшуємо домашні завдання – покращуємо домашні завдання

Як ви ставитесь до роботи, яку треба брати додому і робити щодня допізна, а ще й у вихідні та у відпустці? І ні, не лише в період дедлайнів і не тому, що ви працюєте віддалено або через те, що робота – ваша любов і пристрасть. Йдеться про щодня й понаднормово – за рахунок сну, відпочинку, спілкування з родиною, розваг, спорту, сніданку та вечері…
Відповідь очевидна. Але при цьому не секрет, що багато батьків та переважна більшість учителів вболівають саме за це для дітей – за домашні завдання.
Дослідники, спираючись на дані про залежність між академічними досягненнями дітей та кількістю домашніх завдань, дійшли висновку, що виконання домашніх завдань не має жодних переваг для школярів 1-3-х класів, має сумнівні переваги для учнів 4-6-х класів, слабкі – для 7-9-тикласників та мають розумні переваги для учнів 10-12 класів.
При цьому вчені розписують, якими саме мають бути корисні домашні завдання, послуговуючись гаслом “Зменшуємо домашні завдання – покращуємо домашні завдання”.
http://nus.org.ua

четвер, 19 жовтня 2017 р.

Семінар-практикум для вчителів 2-х класів

Вчитель початкових класів Даниленко Наталія Валеріївна 18 жовтня 2017 року була учасником семінару-практикуму для вчителів 2-х класів на тему: "Подолання фонематичних помилок під час оволодіння навичками письма в учнів початкових класів", що проходив в НВО №31.

вівторок, 17 жовтня 2017 р.

Всеукраїнський жовтневий інтернет-марафон

Скористайтеся унікальним шансом підвищити кваліфікацію у сфері освітніх технологій! 
Беріть участь у всеукраїнському жовтневому інтернет-марафоні «Інноваційні технології та методики освіти»!
Три дні інтерактивного спілкування! 31.10, 1.11 та 2.11 вчителі з усіх кінців України об’єднуються, щоб обговорити зміни у школі та впровадження найновіших технологій для навчання.
Спікери — фіналісти національного конкурсу Global Teacher Prize Ukraine!
Global Teacher Prize Ukraine — це «нобелівська премія» вчителів, яку вручають за видатні досягнення та вагомі внески у професію. Найкращі вчителі України, визнані у міжнародному товаристві, поділяться своїми професійними надбаннями та натхненням. 

Різнобарв'я осені

Осінь - чудова пора року. Вона всіх чарує своєю красою, своїм різнобарв'ям. А скільки радості малечі провести урок на природі під час цієї краси. Діти 1-В класу разом з учителем - Ратушняк Тетяною Вікторівною - спостерігали за сезонними змінами, за листопадом і по-справжньому раділи сонечку та теплому дню. 

понеділок, 16 жовтня 2017 р.

Казковий урок за мотивами "Рукавички"

Вчитель початкових класів Даниленко Наталія Валеріївна 
провела відкритий урок у 2-В класі з літературного читання 
на тему: "Українська народна казка "Рукавичка"
   Урок читання справив чудове враження на дітей та присутніх вчителів. Наталія Валеріївна вдало провела емоційне налаштування учнів до уроку, поєднала різні види роботи, прийоми та методи навчання, індивідуальну та групову роботу учнів, евристичну бесіду із самостійним дослідженням школярів художніх особливостей казки, змалювання казкових героїв. 
  Учитель наголосила, що українська казка "Рукавичка" лише на перший погляд розповідає про життя тварин, насправді — це звертання про дружбу та взаємоспілкування, що адресувалося цілому суспільству.   
   Акцентом уроку стало озвучування мультиплікаційного фільму "Рукавичка", яке виконували  учні 2-В класу. Урок вразив своєю емоційністю та справжістю настільки, що вдячні гості виявили свою вдячність дружними оплесками за роботу дітям та вчителеві.