Сторінки

пʼятниця, 24 березня 2023 р.

Мирослава - дівчинка з унікальною енергетикою

 Номінація "Одна з тисячі"

Сьогодні ми розпочинаємо навчання разом із ученицею 1-Б класу - Гупаленко Мирославою та її учителем - Сніжаною Вікторівною.

Ім’я Мирослава було на піку популярності в дев’яності роки двадцятого століття. Зараз воно зустрічається не так часто, проте одна Мирослава у ліцеї "Європейська освіта" у нас є. Ім’я дуже красиве і наділяє дівчинку великою кількістю позитивних якостей.

Мирослава володіє унікальною енергетикою. Вона прагне до самостійності та незалежності, для досягнення своїх цілей часто вибирає «незвідані» шляхи, по яких ще ніхто не ходив. Дівчина дуже комунікабельна, здатна знайти контакт з ким завгодно. 


Мирослава — надійна, добра і чуйна людина, на її допомогу завжди можна розраховувати.

середа, 22 березня 2023 р.

Номінація "Шляхетність - стиль життя"

Чому чоловіки повинні знімати головні убори при вході в приміщення та при зустрічах? Як правило, чоловіки зустрівшись на вулиці або в приміщенні з жінкою або чоловіком, якщо вони виховані, підіймають головний убір. Чому так прийнято робити? Чому при вході в приміщення взагалі заведено знімати головні убори?

Ця традиція з'явилася дуже давно. Наші предки вважали, що, оголюючи в присутності іншої людини будь-яку частину тіла, людина показує свою повагу до цієї людини і до його будинку, заявляє про свої дружні, мирні наміри. Найчастіше знаком цього була непокрита голова. З часом цей звичай трансформувався в жест «підведення капелюха» на знак привітання і виразу шанобливого ставлення до візаві, а входячи в приміщення чоловіки зовсім знімають головний убір.

Середньовічним лицарям часто доводилося ходити в повному важкому вбранні, з шоломом на голові. Але в присутності друзів або людей, яких можна було не побоюватися, лицар знімав шолом - це символ того, що немає необхідності захищати голову в даному випадку. Зняття шолома перед жінкою - теж данина поваги і схиляння перед прекрасною дамою, що обов'язково цінувалося в лицарів.

Сторіччя пройшли, залізних шоломів вже немає, а лицарська традиція залишилася.

Сьогодні ми розпочинаємо навчання в ліцеї "Європейська освіта" разом із трьома учнями 4-х класів, трьома шляхетними юнаками, які не лише знають, але і дотримуються традицій. 
Навчайтеся разом з Брайченком Владиславом (4-А), Волощуком Захаром (4-А) та Печененком Денисом (4-Г).

Дякуємо батькам та вчителям за виховання, а дітям - за шляхетність!

вівторок, 21 березня 2023 р.

Шашки рухаються тільки вперед

 Історія виникнення шашок

Дослідники припускають, що шашки настільки старовинна гра, що не поступається по старовині самому Єгипту, а може бути і древнішою його, бо міфи свідчать, що єгипетські боги, так само як і прості смертні, грали в шашки. 

Захоплювалися шашками і єгипетські фараони. На стінах єгипетських печер є розписи, які відображали три пристрасті древнього єгиптянина - полювання, риболовлю й гру в шашки.

З Давнього Єгипту шашки почали свій шлях по світу. Як не дивно, на думку дослідників, правила гри мали багато спільного з сучасними шашками. За кілька століть до нашої ери вже грали на 64-клітинній дошці, шашки були двох кольорів - білі та чорні. І представляли собою як би дві армії, яким належало піти в бій. Відступ не передбачався, тому шашки могли ходити тільки вперед. 

В нашому закладі, в 1-В класі, навчається хлопчик  Горлов Артем, який дуже полюбляє гру в шашки. Коли вони з родиною ховалися в укриття під час повітряної тривоги, то гра продовжувалася там, в сховищі. Під час перерви в школі - діти спілкуються, складають пазли, малюють, грають в шашки. Артемчик впевнено рухає шашками, пам'ятаючи про те, що шашки рухаються тільки вперед. Вперед - до знань, до Перемоги!

Сьогодні Артем дає перший дзвоник на урок для учнів ліцею "Європейська освіта". 

Навчаємось разом з Артемом!


«Крилатість» - одна з найважливіших якостей людини

21 березня - Всесвітній День поезії. Заведено говорити, що поезія – це симбіоз думок і почуттів, Іван Франко називав поезію «кристалізацією» життя. Ліна Костенко пише, що «поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»…

Символічним знаком поезії, як відомо, є крилатий кінь – Пегас, адже «крилатість» - одна з важливих її якостей.

В нашому закладі є дівчинка, яка поки що не стала відомою поетесою, але "має крила", бо чудово знає свою мову, плекає її перлинки, збагачує свої знання з мови не лише на уроках, але і самостійно.

Сьогодні саме Рената разом зі своїм вчителем - Тетяною Миколаївною закликає учнів ліцею "Європейська освіта" до навчання. Колісник Рената - учениця 4-Г класу, яка стала переможницею міського конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Рената вважає, що українська мова - наймелодійніша мова у світі.

понеділок, 20 березня 2023 р.

20 Березня - Міжнародний день щастя

20 березня у світі святкують День щастя – почуття, без якого неможливо уявити свого життя. Бути щасливим — мрія кожного. Усі прагнуть перебувати у цьому дивовижному стані всебічного задоволення.
Рецепт щастя – індивідуальний. Те, що одного радує, в іншого може викликати зовсім іншу реакцію. Багато в чому відчуття щастя залежить від внутрішніх відчуттів людини, від її вміння задовольнятися тим, що вона має. Іноді, стверджуючи, що вона нещаслива, людина не усвідомлює всієї цінності вже отриманих дарів, таких як міцне здоров’я, родина чи друзі. Адже для когось це може бути неосяжною мрією.

Сердюк Міра, учениця 2-Б класу разом зі своїм учителем Людмилою Михайлівною, щиро бажають всім і кожному бути щасливим, отримувати від життя лише позитивні емоції, радіти навіть дрібницям, насолоджуватися кожним прожитим днем!
Міра - унікальне ім'я, яке дало змогу учениці перемогти в номінації "Одна з тисячі". Міра – це слов'янське ім'я. Спільнокореневі слова – "світ", "мирна". У переносному значенні – злагода і лад. А японці впевнені, що Міра – це їхнє національне жіноче ім'я, значення якого перекладається з мови самураїв як "скарб".

четвер, 16 березня 2023 р.

Марафон дзвоників від унікальних учнів продовжується

 Сьогодні продовжуємо марафон дзвоників від учнів, що мають унікальні імена (номінація "Один із тисячі").

До уроків своїм гучним дзвоником нас закликають учні 2-В класу ліцею "Європейська освіта": Тігран і Федір. Які вони?





Коноваленко Федір – цілеспрямований, впевнений у собі, ґрунтовний, чесний, напористий, незалежний і самостійний хлопець. Він небагатослівний, потайливий, надійний і міцний. Успіх дістається йому завдяки особистим якостям та чималої праці, але з боку здається, що він щасливий і все дається йому легко. Почасти це пов’язано з манерами Феді, його вальяжністю, зовнішньою розслабленістю і неквапливістю. Федір добродушний, урівноважений, має розвинену інтуїцію, великий філософ.



Аракелян Тігран - Тігран відрізняється допитливістю та емоційністю, особливо під час уроків, коли ставить  хитромудрі питання. У порівнянні з 1-м класом Тігран став більш стриманим зовні, але емоційність свою зберігає. Аракелян Тігран відкритий світу і чуйно реагує на всі події, які відбуваються навколо нього. Його прагнення — приносити в світ красу, силу, справедливість. Взагалі, варто сказати, що значення імені Тігран повністю відображається в особистості такого хлопчика, так як він дуже схожий на тигра — володіє витримкою, але може і зірватися.





Номінація "День абсолютно неймовірних дітей "

16.03, в третій четвер березня, відзначається свято, що носить назву - День абсолютно неймовірних дітей (Absolutely Incredible Kids Day), присвячений всім неймовірним дітям в нашому житті.

Цей день надихає та спонукає хлопчиків та дівчаток робити дивовижні речі, даючи їм зрозуміти, наскільки вони неймовірні. Це неофіційне свято, але воно закликає батьків визнавати досягнення своїх дітей і нагороджувати їх за це.

В цей день дітей ліцею "Європейська освіта" запрошує до навчання учень 2-Г класу Попелівський Максим. Його неймовірність полягає в тому, що Максим ще задовго до школи, виявляв неабиякий інтерес до транспортних розв'язок міста. А тепер, будучи 2-класником, достовірно знає маршрути міського транспорту, зупинки, вулиці, розв'язки.
Хто мав змогу поспілкуватись з унікальним хлопчиком, ті переконані, що орієнтуватись на місцевості найкраще та найнадійніше не за картою та компасом, а за Попелівським Максимом.


середа, 15 березня 2023 р.

Розпочинаємо навчання разом з першокласниками з унікальними іменами

Сьогодні навчання в ліцеї "Європейська освіта" розпочалося разом з учнями 1-А класу, що мають унікальні імена - Радмір та Ренат.

Проєкт "Розпочни навчання разом зі мною" вже місяць впевнено крокує коридорами та класними кімнатами нашого закладу.

Щоранку унікальні діти разом зі своїми вчителями дають перший дзвоник, сповіщаючи всіх про початок уроків.

Другий тиждень дзвоник дають діти, які є переможцями номінації "Один із тисячі"

Радмір – досить рідкісне ім'я: за все своє життя можна так і не обзавестися знайомим, який його носить. В ліцеї "Європейська освіта" хлопчина з таким іменем навчається з 1 вересня 2022 року. Це учень 1-А класу Єрещенко Радмір. 

Значення імені Радмір - той, хто "переживає за мир" або "радіє світу". Вчителька Радміра - Валентина Олександрівна, характеризує Радміра, як лагідного, сонячного, спокійного хлопчика, дуже діяльнісного учня, що виявляє  активний інтерес до життя. Саме його чарівність і життєрадісність змушують оточуючих людей симпатизувати Радміру та не помічати дрібних недоліків.

Ім’я Ренат - латинського походження, перекладається як «той, що несе в собі велику силу духу". Бардіж Ренат теж навчається в 1-А класі, він - цілеспрямований, відкритий, з гарним почуттям гумору та впевнений у собі учень. Хлопчик працьовитий і намагається добре вчитися.
У батьків рідко виникають проблеми з його вихованням або поведінкою. Завдяки своїй наполегливості Ренат є лідером серед хлопчаків свого класу, хоча насправді може бути сором’язливим. Ренат вміє розташувати до себе навіть малознайомих людей, і в нього велике коло друзів.


вівторок, 14 березня 2023 р.

Номінація "Старший брат - це скарб"

Кожна дитина в нашому закладі унікальна по-своєму. Сьогодні нас закликає до навчання учень 2-А класу - Мазур Кирило, який постійно турбується про свою молодшу 5-річну сестричку Софію, попри те, що сам теж ще маленький. Родинні зв'язки - це сильна та незрозуміла річ. Не кожен отримав від життя такий подарунок, як брат або сестра.

Зі спостережень бібліотекаря закладу - Коновал Галини Тихонівни - цей хлопчина завжди зворушливо обирає для читання художні книжки не лише для себе, а й для Софійки. Турбота - це те, що необхідне кожному з нас.



понеділок, 13 березня 2023 р.

Спокій, врівноваженість і відкритість - це наша Лідія

Номінація "Одна з тисячі"
13.03 - розпочинаємо навчання разом з дівчинкою з унікальним іменем - Лідія. Лідія (Lydia) — жіноче ім'я грецького походження.
Навколо імені Лідія витає романтичний ореол. Воно досить рідко зустрічається, фігурує в творах мистецтва і, головне, приємно звучить. Здається, що носійка цього імені повинна бути в спорідненості з музами і абсолютно не пристосована до земних реалій.
Але насправді наша Тістечок Ліда (3-А) — це дуже сумлінна та відповідальна учениця, яка твердо стоїть ногами на землі та яка вміло поєднує ясний і проникливий розум з творчими здібностями.
Спокій, врівноваженість і відкритість — ось головні характеристики цієї дівчини.


четвер, 9 березня 2023 р.

Проєкт продовжується, номінація "Один/одна із тисячі"

5 березня - День унікальних імен.


Цього тижня в ліцеї  "Європейська освіта" відбувалося дослідження-пошук унікальних імен дівчаток та хлопчиків, які навчаються в нашому ліцеї та чиї імена зустрічаються 1 раз серед учнів 1-11 класів. В закладі всього 1246 учнів. Тому, даний проєкт отримав назву "Один/одна із тисячі". Діти визначали які імена є унікальними та розміщували інформаційні картки на Дошці новин. У четвер, за допомогою бази даних, було визначено чиї імена дійсно зустрічаються 1 раз на 1246 учнів. Таких імен виявилось 27. Тому, увесь наступний тиждень будуть розпочинати навчання діти, чиї імена є унікальними для нашого закладу.
Сьогодні, навчальний день розпочинають Білецька Мальва (4-Г) та  Тимофієнко Нікон (3-Г).
Значення імені Нікон - грец. Νίκωνος — «той, хто перемагає», значення імені Мальва - квітуча, мальовнича. Чудове поєднання імен. Нехай наша Україна буде квітучою та непереможною!

середа, 8 березня 2023 р.

Номінація "Першокласниця - краса, довга коса"

 Проєкт "Розпочни навчання разом зі мною"

Кажуть, слово «дівчина» – утворилося від слова «диво». І це диво допомагає їй творити її коса. З давніх-давен вважалося, що коса - це символ дiвочої честi, працьовитості, охайності, одна з найголовніших ознак дівочої краси. Дівчина з розпущеним волоссям – це не у звичаях українців. Навпаки, окраса дівчини – це її охайне волосся, акуратно заплетене або закладене у косу.
8 Березня запрошували на навчання учнів початкової школи 3 учениці-переможниці з 1-х класів в номінації "Дівчина-краса - довга коса"- Бондаренко Аліна (1-А), Бейджанова Айнур (1-Б), Дубиняк Аліна (1-В). Закосиченими українками світ милувався здавна. А сьогодні наш заклад милувався довгокосими дівчатами, що сповіщали у дзвіночки про початок нового навчального дня. 


вівторок, 7 березня 2023 р.

Номінація "Незвичайне захоплення"

 Сьогодні, 07.03 - це учениця 2-А класу Тертиця Анастасія.

Незвичайне хобі дівчинки народилося з захоплення тата та бажання Насті мати улюбленця. Так, 2 роки тому в родині з'явився перший птах-кенор, якого Настя за його колір назвала Вогник. Це був представник німецької породи канарок, самці яких гарно співають.  Він приїхав до Кропивницького з Києва. Через рік в пташиній родині було ще 3 канарки. Утворилося 2 пташині сім'ї. Було дуже цікаво спостерігати за народженням нового життя.

Щодня ранок в родині Насті починається із чудового співу пташок. А ранок в ліцеї "Європейська освіта" - із дзвіночка учениці 2-А класу Тертиці Анастасії та її вчителя - Аеліти Хачатурівни.








неділя, 5 березня 2023 р.

Номінація "Спорт - не тільки сила, але й мудрість"

Сьогодні, 06.03 - розпочинаємо навчання разом зі спортсменами-каратистами: Болілим Даниїлом (3-Г) та Карачор Марією (8-А).
Спортивний клуб - це своєрідний мікросвіт, в якому всі спортсмени знайомі один з одним. У переважній більшості – ще з дитячих літ. Даниїл навчається в закладі з 1-го класу. Марія лише перший рік в нашому ліцеї, вона раніше проживала в Донецькій області. Завдяки школі та спорту швидко знайшла друзів та комфортне спілкування.
 Мудрість від Даниїла: Дисципліна, цілеспрямованість, не здаватися, йти вперед, якщо щось не виходить, вставати й наполегливо працювати далі – це напевно те, що дало мені саме карате".
Мудрість від Марії: "Карате – це насамперед виховання та етикет. Батьки закладають основу виховання дитини, а тренер її відточує". 


Марія Карачор - призер кубка України 2020-2021, чемпіон кубка України у віковій категорії 11-12 років

пʼятниця, 3 березня 2023 р.

Номінація "Наймолодший учень початкової школи"

Сьогодні (п'ятниця 03.03) - розпочинає навчання для початкових класів наймолодший учень ліцею "Європейська освіта", учень 1-В класу, Компан Назар. Йому 6 років виповнилося 03.12.2022 року

Бажаємо Назару та всім учням ліцею отримувати від шкільного життя якнайкращі емоції та найкорисніші знання.

А поруч з Назаром завжди є його вчитель - Аліна Володимирівна.