Дні пам"яті Лесі Українки



1-А клас: Отряжа Н.І. Книжкова виставка "Дочка Прометея"
З нагоди вшанування пам’яті великої української поетеси Лесі Українки першокласники відвідали тематичну книжкову виставку в шкільній бібліотеці «Дочка Прометея». Бібліотекар Лукьянова Інна Андріївна ознайомила учнів з життєвим і творчим шляхом видатної доньки українського народу. А маленькі читачі натхненно і з любов’ю декламували вірші Лесі Українки.


1-Б клас: Повшебна І.С.  Екскурсія-калейдоскоп"Леся Українка-поeтична квiтка України". 
      Захід складався з двох частин. У бiблiотецi учнi переглянули виставку творiв поeтеси, у класi учнi дiзналися про життевий шлях Лесi Украiiнки i провели конкурс читцiв вiршiв.


1-В клас: Даниленко Н.В. Виховний захід „Ти себе Українкою звала!” 
    Розпочалося свято з розповіді про дитячі роки  малої Лариси. Діти декламували рядки поезії Лесі Українки. Школярі переглянули презентацію про життєвий шлях, творчість письменниці та документальний фільм „Леся Українка”. Діти відвідали шкільну бібліотеку, де ознайомились з виставкою-експозицією „Ні я жива! Я буду вічно жити!...”, на якій розміщено літературу, фотоматеріали про життя та діяльність поетеси.


1-Г клас: Мельник М.Я., Коновал Г.Т. Бібліотечний урок
На честь вшанування пам’яті Лесі Українки було проведено бібліотечний  урок. Бібліотекар Коновал Галина Тихонівна ознайомила дітей з творчістю великої поетеси, з її життєвим шляхом, з книжковою тематичною виставкою «Дочка Прометея». Діти декламували вірші Лесі Українки.


2-А клас: Торжинська С.В.  Тематичний урок: "Ні! Я жива, я вічно буду жити..." 
       За мету було поставлено збагатити та розширити знання учнів про життєвий і творчий шлях Лесі Українки; викликати інтерес до проблематики творів поетеси; розвивати поетичний слух, використовуючи відповідні засоби виразності; продовжувати формувати вміння дітей логічно, послідовно, граматично правильно висловлювати свої думки, збагачувати мову дітей образними висловами; вчити відображати свої враження і почуття в малюнках; виховувати у дітей любов до поезії Лесі Українки, до рідної землі, дбайливе ставлення до рідної мови.

2-Б клас: Платон А.Є. Тематичний урок "Її промінь так гордо горить"

2-В клас: Корж Т.М. "Я маю в серці те, що не вмирає..."


2-Г клас: Чередник Т.Г. Вікторина " 10 цікавих фактів з життя  Лесі Українки"
Учні 2-Г класу взяли участь у інтерактивній вікторині, що відбувалася в он-лайн режимі.


3-А клас: Чернецька-Кліменчук О.В. Хто вам сказав, що я слабка?" 
У рамках святкування ювілею Лесі Українки у 3-А класі  було проведено усний журнал під назвою «Її промінь так гордо горить».
    Журнал складався з трьох сторінок: «Слово про Лесю», «Вічно живий голос», «Єдина! На всю Україну!» Кожна сторінка цього видання ознайомила учнів з творчістю великої поетеси, торкнулися ширше її життєвого шляху та творчості. Біографія Лесі мелодійно перепліталася з декламацією її поетичних творів. Як зачаровуюче звучали такі до болю знайомі рядки: «Хто вам сказав, що я слабка», «Надія», «Хотіла я тебе, мов плющ, обняти», «На шлях я вийшла ранньою весною» та багато інших! Весь урок був пронизаний легким сумом, присутнім у ліричній поезії, глибокою любов’ю до рідної землі, неньки України.

3-Б клас: Онищенко В.О. Урок-роздум"Леся Українка - душа українського народу"
Діти взяли активну участь у бесіді-диспуті, жваво обговорювали цікаві моменти біографії Лесі Українки, із задоволенням знайомилися із новими творами, захоплююче читали поезії, вкладаючи у них своє душевне тепло. Урок прйшов в атмосфері доброзичливості та творчої натхненності.


3-В клас: Мельник Т.О., Панежа Н.О. Тематичний проект "Вогник Лесиного серця"
       Під час проекту учні пригадали відомі для них факти з життя Лесі Українки, дізналися нову інформацію про поетесу та її родину. Школярі читали напам’ять знайомі вірші Лесі Українки, опрацьовували нові її поезії, склали, працюючи в групах, власні твори про поетесу.  Діти ділилися враженнями та думками про характер, волю, талановитість Лесі Українки; визначали якості характеру поетеси, які хотіли б виховати і в собі. 
4-А клас: Прокопенко Г.М. Бібліотечний урок 
"Леся Українка як творець, як борець, як мислитель"
         Мета заходу  - розширити знання про життя Лесі Українки, ознайомити з відомостями про дитинство поетеси, її ранню творчість; викликати почуття гордості за велику силу волі і нескореність у важких ситуаціях; виховувати любов і повагу до безсмертного імені Лесі Українки. Розповідь доповнювалася цікавими малюнками з книг та  Інтернету. Цікаво, змістовно, повчально.
      Велика подяка бібліотекарю, Галині Тихонівні, за цікаву розповідь про життєвий шлях Лесі Українки.


4-Б клас: Варданян А.Х.  Тематичний урок, книжкова виставка: "На крилах Лесиних пісень"
  Метою виставки є вшанування пам’яті Лесі Українки, популяризація літератури, ознайомлення з творчою діяльністю, особистим життям видатної письменниці, поетеси. Портрет Лесі Українки, розпростерті крила з найвідомішими цитатами з її творів, висловлювання відомих людей про  талант поетеси доповнюють виставку і роблять її більш цілісною.
    До проведення тематичного уроку вчитель і діти готувалися заздалегідь, тому для пошукової пізнавальної діяльності були використані інтернет-ресурси, школярі переглянули фільм  про життєвий і творчий шлях Лесі Українки, перечитали поетичні збірки Лесі Українки. 
 Протягом уроку, за отриманою інформацією та бібліотечкою Лесиних книг, учнями було створено власне бачення образу поетеси. Школярі впевнилися, що усещо було написано, видрукувано, перекладено, сказано Лесею Українкою, становить золотий фонд української національної культури.  

4-В клас: Ратушняк Т.В. Усний журнал: «Леся Українка – поетична квітка України». 
      Кожна сторінка цього журналу ознайомила учнів з творчістю великої поетеси, торкнулися ширше її життєвого шляху та творчості. Біографія Лесі мелодійно перепліталася з декламацією її поетичних творів. Було переглянуто документальні фільми «Леся Українка», «Колодяжненський літературно меморіальний музей Лесі Українки». Під час літературних розваг учні в ігровій формі пригадали вже відомі поезії Лесі Українки, познайомились з новими  та склали власні сенкани  про поетесу.  

4-Г клас: Журавльова Л.М. Урок-калейдоскоп: "Поетична мова – це найприродніша мова"

Вихователі ГПД 1-х класів: Горкіна Л.В., Іванова І.В.
Проведено виховний захід до дня народження Лесі Українки: «В її імені барви України».
Переглянуто документальні фільми: «Леся Українка», «Колодяжненський літературно меморіальний музей Лесі Українки» про творчість та життєвий шлях письменниці.
Учні перших класів розповіли вірші, присвячені поетесі.
Одним з моментів виховного заходу стало знайомство вихованців ГПД з віршем Лесі Українки «Конвалія», після чого учням було запропоновано створити ілюстрації до вірша.

Немає коментарів:

Дописати коментар