Сторінки

субота, 31 березня 2018 р.

А за вікном уже веснаІ

     Цього року весна забарилася з теплом, сонячними днями та різнобарвим цвітом. А дітям вже хочеться бачити за вікном весняні зміни. 
     Тому, вчителі та вихователі пілотних класів НВО №25 Яблонська А.В., Журавльова Л.М., Торжинська С.В., Прокопенко Г.М. "начаклували" весняне перетворення в класній кімнаті. 
     Налаштуватись на ПОЗИТИВ просто, головне - бажання і творчість!


Тренінгові заняття з учителями (І очна сесія)

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власні судження та бути відповідальними громадянами.
На базі НВО №25 м. Кропивницького відбуваються тренінгові заняття (І настановна та ІІ очні сесії) вчителів початкових класів, які у 2018/2019 н.р. навчатимуть учнів 1-х класів Новоархангельського, Новомиргородського, Маловисківського, Кіровоградського, Голованівського, Гайворонського, Благовіщенського, Добровеличківського, Вільшанського, Новоукраїнського районів, Великосеверинівської, Катеринівської, Первозванівської, Соколівської, Маловисківської, Помічнянської, Тишківської ОТГ, м. Малої Виски, м. Новоукраїнки, м. Кропивницького.
Навчання вчителів відбувається у формі семінарів-тренінгів, які проводять педагоги, що є тренерами освітнього проекту "Нова українська школа": Кондратова В.В. (координатор проекту), Тіхонова Н.Г., Чернецька О.Г., Сергієнко М.С., Тимофєєва І.В., Левшун А.М. та педагоги-практики, що пілотують новий Державний стандарт в НВО №25 Журавльова Л.М., Прокопенко Г.М.
Учасники семінарів-тренінгів знайомляться з концептуальними засадами Нової української школи, чинниками якісної початкової освіти, новими професійними ролями і завданнями сучасного вчителя, основними підходами в освітньому процесі НУШ (компетентнісний, особистісно-зорієнтований, інтегрований, діяльнісний), практикою проведення ранкових зустрічей, організацією освітнього середовища в Новій українській школі у відповідності до рекомендацій Міністерства освіти і науки України та ін.  Переглянути фото

четвер, 29 березня 2018 р.

Нова українська школа - це крок у майбутнє

З 1 вересня 2017 року в НВО №25 в 2-х перших класах пілотується новий Державний стандарт.
Крокуймо з нами!

Рецепти "вдалої" співпраці з батьками

Співпраця між батьками і школами – запорука кращої успішності учнів, переконаний відомий освітянин та автор книги “Школа майбутнього” Кен Робінсон. Він наводить приклади шкіл, які налагодили зв’язок із батьками, та організацй, що допомагають школам у цьому. 
Тож, у чому секрет вдалої співпраці з батьками? 
Як батьки можуть допомогти дітям бути більш успішними?
Чому школам вигідно співпрацювати з батьками?
Як налагодити партнерство?

понеділок, 26 березня 2018 р.

Тематичний тиждень "Час / Як керувати часом"


На фото - учні 1-А кл, НВО №25 (вчитель - Журавльова Л.М.)
Орієнтовні дослідницькі / проблемні запитання: 
● Чим вимірюють час? 
● Навіщо нам потрібно бути пунктуальними? 
● Як керувати часом? 
Завдання двадцять четвертого тижня: 
1. Ознайомити з деякими одиницями вимірювання часу. 
2. Вчити цінувати час, формувати рису характеру людини – пунктуальність. 
3. Спонукати бажання організовувати власну діяльність впродовж дня за попередньо укладеним планом. 
4. Формувати навички дослідницької діяльності, узагальнювати набуті знання та використовувати їх у повсякденному житті. 
5. Навчати висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками. 
Очікувані результати двадцять четвертого тижня: 
На кінець тижня учні знатимуть: 
● одиниці вимірювання часу – година, рік, місяць, тиждень, доба, пора року; 
● окремі весняні зміни у живій природі; 
● значення слова «пунктуальність»; 
● деякі фактори/пристрої, які можуть перешкодити людині бути пунктуальною.
та вмітимуть: ● користуватися календарем для вирішення повсякденних проблем; ● визначати час з точністю до години; ● самостійно проводити прості дослідження та робити висновки за їх результатами; ● складати власний план дня; ● висловлювати власну думку та обґрунтовувати її; ● співпрацювати в парі, групі, самостійно.

Сигнальні картки для ранкових зустрічей

Основні цілі ранкової зустрічі — налаштувати учнів на позитивний лад, розвивати вміння спілкуватися, будувати стосунки та радіти навчанню.
Сигнальні картки допоможуть зробити це весело, навчать учнів будувати потрібні запитання, послідовно та структуровано давати відповіді. Докладніше

субота, 24 березня 2018 р.

Створення освітнього середовища в НВО №25

Нове освітнє середовище – це сучасний простір, сукупність умов, засобів і технологій для комфортного навчання учнів, учителів і самих батьків. 
Ознайомитись детальніше

Орієнтовні Центри НУШ
§Комунікативний. Центр для обговорення вивченого, для заведення нових знайомств, для запитань - відповідей, а також рефлексій. Тут знаходяться матеріали для вивчення конкретної теми (готові або саморобні ігри для читання, додаткове приладдя для письма, словники, картки зі словами тощо). 
§Математичний. Цей центр призначений для розвитку математичного та логічного мислення молодших школярів. У ньому зібрано матеріали для лічби (пластикові іграшки, кубики різних розмірів, фабричні або саморобні предмети для лічби), пазли, доміно, лінійки, терези, танграм, математичний планшет та інші засоби для вимірювання, ігри.
§Відкриттів. Цей центр для всіх тих речей, які розпалюють уяву дитини. Може включати в себе – мистецькі і крафтові матеріали, диктофон, фотоапарат, магнітофон, настільні ігри, пазли, веселі книги та журнали. 
§ Новин. Центр Новин допоможе управляти своїм класним календарем, запланованими завданнями і проектами, загальношкільними заходами, святами, урочистостями. 
§ Матеріалів. Центр включає в себе: олівці, ручки, маркери, точила, степлери, ножиці, папір, клей, стрічки, скріпки, тканину, паперові рушники, дезінфікуючий засіб для рук й інші інструменти).
§Центр Учителя. Це професійний простір, де вчитель планує, оцінює, аналізує дані та завершує свою працю. Він може використовувати цей простір для проведення розмов тет-а-тет зі своїми учнями. 
§Центр Тиші. Ділити простір класу з-понад двадцятьма (а то й більше) дітьми не завжди легко. Запасний стіл і стільці, пазловий килимок, пуфи для відпочинку, мольберт, навушники можуть бути використані для Центру Тиші.

Тарас Шевченко - геній, мислитель, пророк

Тарас Шевченко - людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Тарас Шевченко звеличив Україну, звеличив весь український народ.
В 3-Б класі НВО №25 до Дня народження Тараса Шевченка відбувся святковий урок-захід «Тарас Шевченко – голос душі українського народу». Вчитель Платон Алла Євгеніївна розпочала урок словами І.Франка: «Він був сином мужика — і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком — і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком — і вказав нові світи й вільні шляхи професорам і книжним ученим."


Вебінар для вчителів

Цей вебінар започатковує серію освітніх вебінарів, присвячених модернізації освітнього процесу. Ми плануємо познайомити українських вчителів з популярними у всьому світі інтернет-сервісами, які змінюють ставлення учнів до навчання. Зареєструватися
Основна частина вебінару присвячена практиці. До розгляду- два інтернет-сервіси для вчителів:
Peardeck — сайт, який змінить уявлення  учнів про презентації та посилить жагу до знань.
Nearpod — сервіс для створення інтерактивних уроків, з допомогою якого стандартні розробки, які є у кожного вчителя, можна за лічені хвилини перетворити на цікаві та ефективні навчальні матеріали.
План вебінару:
Інтерактивні технології в навчанні.
Результати наукових досліджень сучасного шкільного навчання.
Знайомство та інструкція по роботі з сервісом peardeck.com.
Можливості та особливості роботи з сервісом nearpod.com.

Чекаємо на набори LEGO

Першачки, які підуть у школу 1 вересня цього року, безкоштовно отримають набори LEGO, що допоможе впроваджувати ігрові та діяльнісні методи навчання.
Таким чином у близько 17 тисячах шкіл кожен учень отримає по набору “Шість цеглинок” та по “LEGO Play Box” на клас.
Також компанія покаже вчителям, як ефективно використовувати її набори у навчанні.
Віце-президент The LEGO Foundation, голова програми “Спільноти навчання через гру” Каспер Оттоссон Канструп зазначив, що 20 березня з Данії виїхала перша вантажівка з наборами LEGO, які планують доставити у 100 пілотних шкіл до кінця місяця. Докладніше

Вправи для ефективного управління класом

Управління групою дітей вимагає авторитету.
Буває авторитет сили. Йому підкоряються зі страху покарання. Механізм силового управління порівняно простий, тому його часто використовують. І тоді не потрібна ніяка педагогічна техніка. 
Буває авторитет знання. Йому підкоряються добровільно: усі розуміють, що так буде краще. Ключове слово тут - «повага». 
У реальних умовах авторитет учителя включає обидві складові - авторитет сили й авторитет знання.
Кожен вчитель мусить докласти максимум зусиль в управлінні своїм класним колективом. Питання дисципліни турбує кожного.

четвер, 22 березня 2018 р.

Пілотний тиждень "Професії"


З 19 по 23 березня 2018 року в пілотних класах проходив тиждень, присвячений професіям. 
(На фото - учні 1-А класу, вчитель - Журавльова Л.М.)
Орієнтовні дослідницькі / проблемні запитання: 
● Які бувають професії? Ким працюють мої батьки? 
● Ким стати? Яку професію обрати? 
Завдання двадцять третього тижня: 
1. Викликати в учнів інтерес до професійної діяльності дорослих, показати її соціальну спрямованість, значення для людей. 
2. Систематизувати знання дітей про різні професії, зокрема й сучасні, відповідні трудові дії та вміння, знаряддя праці, матеріали, спеціальний одяг. 
3. Виховувати відповідальність, працьовитість, старанність, шанобливе ставлення до праці людей усіх професій. 
4. Сприяти первинній профорієнтації дітей, формувати готовність до творчої самореалізації. 
5. Спонукати до висловлювання  вражень у письмовому вигляді через «Щоденник вражень». 
6. Навчати висловлювати свою думку, активно слухати в умовах усного спілкування, взаємодіяти з однокласниками. 
Очікувані результати двадцять третього тижня: На кінець тижня учні знатимуть: 
● назви різних професій; ким і де працюють батьки
● назви інструментів, якими послуговуються представники найпопулярніших професій;
● професії минулого та казки, у яких ми дізнаємося про ці професії
та вмітимуть:
● розпізнавати найпопулярніші професії;
● описувати знаряддя праці, спец одяг, якості характеру представників різних професій;
фантазувати про професії майбутнього;
● висловлювати свою думку щодо майбутнього вибору власної професії;
● використовувати математичне мислення у розв’язанні проблемних ситуацій;
● уважно слухати один одного в умовах безпосереднього спілкування.