вівторок, 10 червня 2014 р.

Весела і яскрава пора — канікули!

       Коли закінчується навчальний рік, для школярів починається весела і яскрава пора — канікули! Але провести всі сонячні дні вдома перед телевізором і комп’ютером — це залишитися без казкових емоцій, нових друзів, різноманітних розваг.
Літо — найяскравіша, кольорова і багатозвучна пора року. Літо – це час, коли школярі мають можливість відпочити від шкільних клопотів. Головне: „…щоб сонечко світило та дітвора раділа“.
Так, 2 червня знову розпочав свою роботу табір відпочинку „Супутник“ з денним перебуванням при НВО №25 У таборі діти цікаво проводять свій час. Літні канікули – найцікавіша пора для дітей, час захоплюючих пригод і поїздок, нових знайомств та зустрічей. На скільки цей відпочинок стане для них активним, пізнавальним, пам’ятним багато в чому залежить від нас, дорослих – організаторів програм відпочинку, які чимало зусиль прикладають, щоб діти були щасливими: Краснюк О.Є. - директор табору відпочинку; Федорова М.І. - педагог-організатор; Яблонська А.В. - педагог-організатор; Гапона Г.О. - викладач вокалу; Печененко М.В., Новак С.В. - керівники хореографічного гуртка; Смірнова І.В., Пич Л.П - керівники гуртка з образотворчого мистецтва, Фабрицька О.О., Карасьова А.Є. - вчителі фізичної культури; вчителі та вихователі початкових класів.
Побачивши посмішки дітей, їх гарний настрій, і сонечко прокинулось, виглянуло із-за хмар. Протягом першого тижня діяльності табору відпочинку учні подивилися святковий концерт за участі команд-загонів, взяли участь в спортивних змаганнях від Приват Банку, проявили свої таланти під час конкурсу малюнків за темою "Моя країна  - Україна", взяли участь у захопливій грі "Квест", подорожували вулицями рідного міста, відвідували музеї Кіровограда, подорожували разом з планетами у планетарії.
   Отже, старт літу був даний. Попереду у дітей ще багато дивовижних подорожей, веселих стартів, занять за інтересами, ігор. 
 Наш пришкільний табір має назву «Супутник». Цього літа в ньому  відпочиває, подорожує, змагається 286 учнів, з них - 24 - учні пільгових категорій.
   Для працівників табору головним завданням відпочинку дітей у «Супутнику» є організація відпочинку школярів, формування прагнення вести здоровий спосіб життя, усвідомлення його важливості, намагання жити у гармонії з природою і собою.
Серед видів діяльності – фізично-оздоровча (вироблення санітарно-гігієнічних умінь і навичок, попередження травматизму, порушень у здоров’ї, фізичне загартовування, формування здорового способу життя). Навчально-пізнавальна (творча діяльність, оволодіння знаннями про природу, суспільство, людину; розвиток здібностей, талантів, забезпечення умов для самореалізації).Предметно-перетворювальна (оволодіння основними сферами життєдіяльності, турбота про побут, бережливе ставлення до праці, уміння долати труднощі, формування звички виконувати доручення, охорона природи, ознайомлення з професіями). Соціально-комунікативна (управління колективом, свята, традиції, рольові ігри, тренінги, конкурси і т.д.), оцінно-орієнтаційна (засвоєння нормативних знань, правил і питань, норм, цінностей, формування оціночних умінь, екскурсії, тренінги), профілактика, робота з батьками, співпраця з організаціями, установами. 
Створенню у дітей хорошого емоційного настрою, почуття романтики сприяє оформлення оздоровчого табору і такі атрибути табірного життя як  емблема, табірна пісня та девіз, закони життя табору; назви, девізи, речівки загонів.
Дітей було об’єднано у 15 загонів, якими
 керують досвідчені вихователі, для яких потреби та інтереси дитини понад усе.
Виховний процес з дітьми в таборі поєднує відпочинок, працю, спорт, які об’єднують тематичні дні.


Кожен такий День проводився під певним гаслом:
• День спорту – гасло «В здоровому тілі – здоровий дух»,
• День відкриття табору – гасло «Давай знайомитися знову»,
• День туриста – «Подорож цікава, коли разом»,
•   День казки – «Немає дитинства без казки»,
• День мистецтв – «Проймемо душу прекрасним»,
•    День безпеки життєдіяльності та охорони здоров’я — найвища цінність – це здоров’я.

Майже кожного дня з вихованцями табору проводяться конкурси, до яких діти завзято готуються. Жодна перемога – чи то колективна, чи то особиста – не була залишена без уваги. Загони та діти-переможці нагороджувались грамотами, дипломами. Завдяки конкурсній роботі діти з охотою відвідують наш табір. Та й інструкторам-старшокласникам цікаво працювати з такою програмою. Діти відвідали музей авіації, краєзнавчий музей, художній, будинок дитячої творчості. Переглянули дитячі казки, фільми та мультфільми в шкільному кінотеатрі.

Все, що складає насолоду життя в пришкільному таборі „Супутник“ є результатом чіткої, обдуманої роботи колективу вчителів, які вважають, що пришкільний табір – це місце, у якому проходить робота з організації змістовного дозвілля та виховання свідомих громадян незалежної України.
Особливу увагу приділили патріотичному вихованню, національній самоідентифікації, самоусвідомленню, символам та традиціям України.


Хочеться подякувати всім працівникам табору за натхненну роботу.
За час табірної зміни діти потоваришували, краще пізнали один одного, навчилися працювати у колективі, дізналися багато цікавого, розкрили свої таланти та вподобання, усвідомили важливість здорового способу життя, піклування про здоров’я змалечку. Вони вже зараз цікавляться, чи буде і  наступного року працювати табір, планують свій майбутній червневий відпочинок.
     

       Незабаром табір «Супутник» зачиняє свої двері. На жаль, нікому ще не вдавалося «спіймати» небесне світило.
       Воно справді невловиме й недовговічне. Воно дарує радість лиш на мить, а потім швидко тане на очах, залишаючи почуття смутку, легкої задуми з приводу швидкоплинності всього, що наважується радіти життю… 19 червня закінчується зміна… 

    До зустрічі, «Супутнику», наступного червня!

1 коментар: