понеділок, 15 червня 2015 р.

Сонячним промінчиком прилетіло до нас літо


Пришкільний табір відпочинку «Супутник» з денним перебуванням дітей  працює при НВО №25 з 02 червня по 19 червня 2015 року. У таборі відпочиває 319 учні 1-4 класів нашої школи. Начальником табору є Краснюк О.Є., завідуюча центром позашкільного виховання «Ліра». Вихователями працюють учителі та вихователі початкової школи. У виховному процесі табору беруть участь педагог-організатор – Шибіста В.Ю., Дуда О.А., вчитель фізкультури – Фабрицька О.О., керівники гуртків Смірнова І.В., Новіченко Н.В., психолог  - Савченко І.В. та діти  старших класів.

     

Завданнями забезпечення повноцінного літнього відпочинку в пришкільному таборі є:

 • створення у дітей хорошого емоційного настрою, привнесення почуття романтики в повсякденне життя;

• виховання громадянських якостей і почуттів;

 • виявлення інтересів, захоплень дітей, розвиток бажання отримати нові знання, вміння, навички;

• навчання дітей діяти у колективі; розвиток дитячого самоврядування;
• привчання до самообслуговування, залучення до трудових справ на користь і радість оточуючих.
 Організація відпочинку передбачає різноманітність вибору заходів, можливість кожного вихованця задовольнити свої потреби. Всі види виховної діяльності в таборі здійснюються відповідно до режиму дня. Робота проводиться згідно плану виховної роботи. Все це висвітлюється на спеціальному стенді. Діти та їхні батьки мають змогу щоденно знайомитися з путівкою дня. Ведеться фоторепортаж подій у таборі.


Обов’язковим є дотримання санітарно-гігієнічних вимог: створення порядку і затишку у класних приміщеннях, в ігрових кімнатах, актовій залі, місцях відпочинку. Комплектацію загонів здійснено з урахуванням вікових особливостей дітей та їх інтересів. 

Кожен загін має свою назву, девіз, емблему. Особлива увага приділяється організаційно-громадській діяльності: презентація загонів, виконання доручень, вибори активу, самостійний розподіл різних видів робіт, участь у проведенні заходів, у підведенні підсумків різних конкурсів і, звісно, відпочинку від літньої спеки.

 У таборі організовано самоврядування: в загонах обрано командира, відповідального за чергування по табору, за збереження порядку, чистоти в кімнатах, спортивного майна. Кожен день приносить безліч нових вражень, нових відкриттів, деякі заходи стануть для нас традиційними: інтерактивні заходи «Хай живе дружба», «Формула здоров’я», «Світ навколо тебе», «Ми пам’ятаємо»; конкурси: «Здорові діти – здорова нація» «Містер Супутник 2015», «Пожежна безпека»; ігри-змагання: «Веселі старти», «Правила дорожнього руху», «Сузір’я зірок», а також квест та флешмоб. Протягом зміни проводиться цікава і змістовна робота. Табірна зміна відкрилася урочистою лінійкою та відкриттям малих Олімпійських ігор. Особливою родзинкою програми був захоплюючий флешмоб .
У вирішенні виховних завдань вихователі спираються на вікові особливості психічного розвитку дітей і підлітків, враховують те, що молодші школярі спілкуються з ровесниками та пізнають світ переважно в іграх.

  Значна увага надається трудовому вихованню, що сприяє прояву в дитині господарських здібностей, працелюбності. Протягом зміни кожен загін проводив трудові акції, рейди, операції:
 · огляд-конкурс чистоти загонових місць та класних кімнат;
· Акція «Ми чистоту й порядок любим»
· «В гостях у Чистюлькіна»;
 Велике значення приділяється ознайомленню учнів з традиціями та звичаями українського народу. Це такі заходи, як свято української казки, гурток декоративно – ужиткового мистецтва мистецтва, конкурс знавців українських прислів’їв та пісень.

В таборі використовуються різні форми ігрової діяльності: народні ігри, ігри-конкурси, квест, вікторини, ігри на місцевості, дні ігор та сюрпризів. Велике зацікавлення викликали ігрові програми: - гра-змагання «Веселі старти»; - екологічні вікторини « У світі рослин», «Дивовижні тварини»; - веселі спортивні змагання «Дружба нас єднає»; - Конкурси стимулюють дитячу творчість. Всім хочеться бути переможцем у якомусь змаганні. Учні заздалегідь знають про правила, умови та нагородження, яке очікує на переможців.

Діти із задоволенням брали участь у конкурсах:
 · конкурс малюнків  на асфальті «Здорові діти – здорова нація»;
· конкурс загонових куточків, емблем;
 · конкурс на кращий екомалюнок;
 · конкурс малюнків «Мій улюблений персонаж»;
· конкурс малюнків «Моя дружна сім¢я»;
· конкурс малюнків «Пожежна безпека»;
· концерт-конкурс «Сузір’я зірок»;
· конкурс на кращий фантастичний проект;
 · конкурсно-розважальна програма «Міс Дюймовочка»;
 · концерт – конкурс гуморесок та пародій;
В таборі проводились різні змагання: на кращого художника, співака, читця. Кожен учасник став переможцем у якійсь номінації. Діти брали активну участь у вікторинах: «Веселі старти»; «У світі рослин», «Дивовижні тварини»; «Знай правила дорожнього руху!». Переможці конкурсів і вікторин нагороджувались дипломами, грамотами та призами. Протягом зміни діти прилучалися до світу природи, усвідомлення її значущості, вчилися відчувати красу рідного краю. 

 З цією метою проводилися різноманітні екскурсії:
·        м. Черкаси,  
·        м. Миколаїв,
·        м. Кіровоград ( пожежна частина, бібліотека Чижевського, художній музей, похід до джерела …)
 Скінчилась зміна святковим концертом, де підвелися підсумки роботи загонів, були нагороджені діти, які брали активну участь у житті табору. 


Учні виконували пісні про літо, танцювали, розповідали гуморески та взяли  участь у конкурсах та рухливих іграх. Під час табірної зміни працювали гуртки: - гурток «Композиція»; - гурток «Вокальний»; - гурток хореографії; - гурток футболу.

Підсумовуючи продуктивність роботи вчителів, вихователів, керівників гуртків  в таборі відпочинку «Супутник», хочеться кожному сказати велике спасибі за самовідданість  справі, творчість і натхнення. Я думаю, що діти  відчували турботу, увагу, зацікавленість та підтримку  з боку педагогічного колективу, а батьки спокій за своїх улюблених діток.

Немає коментарів:

Дописати коментар