неділя, 17 січня 2016 р.

Грип та заходи його профілактики

Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та ГРВІ в загальній сукупності становлять понад 90%. Кожного року практично кожний шостий мешканець України залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРВІ. 
Згідно прогнозу ВООЗ на території України в епідемічному сезоні    2015–2016 рр. прогнозується циркуляція наступних штамів вірусів грипу:
– вірус A/California/7/2009 (H1N1) pdm09;
– вірус A/Швейцарія/9715293/2013(H3N2);
– вірус В/Phuket/3073/2013.
Найбільш уразливими категоріями населення при гострих респіраторно-вірусних інфекцій є групи медичного (хворі з хронічними захворюваннями, особи віком понад 60 років) та епідемічного (діти, вагітні, медичні працівники, вчителі, продавці, водії громадського транспорту та всі інші хто працює в багатолюдних місцях) ризику.
Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразний хворий при грипі в розпал хвороби, в гарячковому стані. Період зараження продовжується в середньому 4-7 днів.
Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, але є більш небезпечним через можливі ускладнення.
Захворювання на грип розпочинається раптово, різке підвищення температури тіла більше 38°С без інших супроводжуючих симптомів вже може свідчити про появу грипу. Хворі страждають на інтенсивний головний біль, загальну слабкість, біль у м'язах, біль у горлі, кашель, нежить, закладення носа, гіперемію кон’юнктив, сльозотечу.
При розвитку захворювання дотримуйтесь наступних порад, які допоможуть вчасно розпочати лікування і тим самим запобігти тяжким ускладенням, а саме:
- при перших симптомах застуди звертайтеся до лікаря, не чекайте, адже так можна втратити дорогоцінні години та спровокувати розвиток тяжких ускладнень (при підвищенні температури тіла вище 38 градусів консультація лікаря обов’язкова);
- не займайтесь самолікуванням;
- дотримуйтесь правил особистої гігієни;
- уникайте відвідування місць великого скупчення людей;
- підтримуйте чистоту в оселі, частіше проводьте вологе прибирання та провітрювання кімнат.
Пріоритетним засобом захисту населення є щеплення проти грипу!
Бережіть здоров’я своє та своїх близьких!

Кіровоградське міськміжрайонне управління
Головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області

Немає коментарів:

Дописати коментар