понеділок, 27 лютого 2023 р.

Парта зразкового порядку (проєкт "Розпочни навчання разом зі мною")

Вихованість, чемність, чесність, охайність завжди в моді - так вважає першокласниця ліцею "Європейська освіта", учениця 1-Б класу Репенко Єва. На її парту щодня можна поставити табличку "Парта зразкового порядку". Але охайність – це не тільки про парту Єви. Єва є охайною і в словах, і у вчинках, і в думках, і у висловах. Сьогодні Єва дає перший дзвоник о 08.00, щоб сповістити учнів початкової школи про початок уроків.
Охайність - корисна звичка. Українські прислів'я говорять: "Чисто в домі - і на душі чистіше". Або - «Людям чини шану, а коло себе май охайність». І будуть тебе любити, цінувати та поважати!


Знання англійської мови - це важливо!!!

Вільне володіння англійською мовою – необхідність. Воно відкриває перед дитиною великі перспективи: вільне спілкування під час подорожей, розширення кола знайомих, навчання за кордоном з можливістю подальшого працевлаштування.
Вчителі Ліцею «Європейська освіта» розуміють, наскільки важливо для людини вільно володіти англійською мовою. Тому, у нас її вивчають поглиблено. Нумо вчити англійську разом з нами!
Діти-дзвіночки: Колесник Дарія та Довженко Дарина, учениці 2-В класу,  під час уроків іноземної мови демонструють міцні знання та наполегливість у досягненні мети. Тому, сьогодні розпочинаємо навчальний процес у ліцеї "Європейська освіта" разом з ними!

неділя, 26 лютого 2023 р.

Музика підвищує життєвий тонус. Вивчайте музику - будьте в тонусі.

Проєкт «Розпочни навчання разом зі мною», що стартував у ліцеї "Європейська освіта", коли місто було в напівтемряві, з погодинними відключеннями світла, продовжується і тоді, коли начебто немає потреби дзвонити механічним дзвоником. Це стало своєрідною традицією - надавати право скликати на урок унікальній дитині закладу, дитині-дзвонику. 

Більшості учнів ліцею проект  допоможе усвідомити та сформувати себе як неповторну особистість, здатну до постійного самовдосконалення та реалізації. 

21 лютого до навчання усіх скликав Дуткевич Дем'ян з 4-А класу, що отримав титул "Знавець музики". Дем'ян захоплюється історією, постійно з натхненням працює на уроках музичного мистецтва та вважає, що музика покращує настрій і самопочуття, знижує втомлюваність, концентрує увагу та підвищує життєвий тонус. Будьте і ви в тонусі!

Навчання повинне бути цікавим (номінація "Містер Досвід")

А чи замислювались Ви як то неочікувано виявитись у великій спільноті найстаршим? 

Серед учнів 4-х класів ліцею "Європейська освіта" був проведений одноденний проєкт "Хто старший?". Діти порівнювали свої дати народження з датами народження однокласників, дітей на парелелі 4-х класів та знайшли найдосвідченішого учня.  Це - Андрієнко Матвій з 4-В класу, який отримує титул "Містер Досвід". Матвій достатньо дорослий, самостійний, і, як всі, вірить у щасливе та гарне майбутнє. Він впевнено дав перший дзвінок 20 лютого, запрошуючи дітей на черговий навчальний день. (В розрізі проєкту "Розпочни навчання разом зі мною")

Кожен учень - індивідуальність (Проєкт "Дитина-дзвіночок")

Якщо подивитися на кожного учня ліцею "Європейська освіта" окремо – це індивідуальність. А всі разом – це веселі, кмітливі, непосидючі, галасливі, але виховані, стримані, розумні та галантні діти.  Сьогодні своїм двоником на урок учнів ліцею "Європейська освіта" скликав чуйний, відповідальний, тактовний, ввічливий, мужній, з прихованими артистичними здібностями, улюбленець дівчат, учень 3-В класу Шубін Павло (номінація - "Містер Галантність".






Проєкт "Розпочни навчання разом зі мною", номінація "Мій тато - герой"

 Діти розповідають про батьків – захисників незалежності
Захисники державності високою ціною здоров’я і життя виборюють мир на сході, свободу і право українців вільно жити у своїй державі. Дякуємо їм за мужність, патріотизм, витримку і терпіння. Низький уклін усім, хто тримає мирне небо над Україною!
А доки вони виконують бойові завдання, вдома за них моляться рідні, а діти пишаються татусями-Героями. Ще зовсім юні синочки та донечки захисників по-дорослому усвідомлюють значення слова «війна», знають ціну миру і свободи.
Дитина-ДЗВІНОЧОК, що розпочав навчання для учнів початкової школи 16 лютого, учень 1-Г класу Єгор Соловйов.

16 лютого - День єднання. Це молоде свято, воно було засноване лише торік, указом Президента Володимира Зеленського. Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози. Переможемо! Слава Україні!



субота, 25 лютого 2023 р.

Переможниця номінації "Міс Розсудливість" (дитина - дзвіночок)

Гарненька та, на перший погляд, спокійна дівчина є напрочуд веселою, приязною та ліричною особистістю. Її поетична натура наштовхує її на пошук яскравих вражень та незабутніх емоцій. Готова до неординарних вчинків, не боїться залишатися сама собою та радить сприймати її такою, як вона є. Завжди усміхнена, сповнена нерозкритих талантів. Ця тендітна дівчина - напрочуд сильна особистість. Це переможниця номінації "Міс Розсудливість" ліцею "Європейська освіта" - учениця 2-А класу Єрьоміна Діана.

Проєкт "Розпочни навчання разом зі мною" (номінація "Міс Старанність")

Дитина - дзвіночок - це Ірина Сорокіна з 2-Б класу, яка перемагає у номінації "Міс Старанність".

Великодушна, чутлива, скромна, витончена. Спокійна, виважена, загадкова красуня, ця дівчина знає ціну словам, завжди світиться добротою, неймовірно витривала та терпляча. Наполеглива, старанна та акуратна. Їй можна доручити справу та бути впевненим, що вона доведе її до кінця. Надзвичайно вимоглива до себе, зі стійкими моральними якостями, її посмішка чарує світлом. І це неперевершена Ірина Сорокіна.

Дитина -дзвіночок, номінація "Найактивніший читач початкової школи"

Унікальний проєкт «Розпочни навчання разом зі мною» - кожного ранку, одному з учнів школи, який проявив себе у певній сфері чи має певні здобутки, надається право розпочати навчальний процес –давши перший дзвінок на урок. 
 Соломія Винник з 4-Г класу, яка перемагає у номінації "Міс найактивніший читач початкової школи" (найбільше відвідувань шкільної бібліотеки). 
Читацький інтерес — це форма вияву пізнавальної потреби. "Хто багато читає, той багато знає" – це про Соломію.

четвер, 23 лютого 2023 р.

Дитина-ДЗВІНОЧОК (номінація "Рання пташка")

Сьогодні до навчання учнів ліцею "Європейська освіта" скликав Артем  Сурков з 4-В класу, який перемагає у номінації "Рання пташка" (найбільшу кількість разів приходить до школи 1-м серед усіх класів початкової школи).

Проєктом "Розпочни навчання разом зі мною" передбачено різноманітні форми організації та проведення уроків,  заходів, через участь у яких дитина зможе продемонструвати все, до чого найбільше схильна. 

Форми проведення заходів різноманітні, всі вони спрямовані обличчям до дитини, напрями – теж, зокрема: естетичний (музика, образотворче мистецтво, фотографія, театр, архітектура, дизайн, танці), інтелектуальний (навчальні предмети, загальний розвиток), спортивний, декоративно-прикладне мистецтво, сфера обслуговування, екологія. Більшості учнів ліцею проєкт допоможе усвідомити і сформувати себе як неповторну особистість, здатну до постійного самовдосконалення і реалізації. 

Дитина-ДЗВІНОЧОК (номінація "Кращий почерк")

Секрети каліграфії від Тимофія з 3-Г класу, який веде записи у своїх зошитах так, що важко повірити, що це пише учень початкової школи, полягає в тому, що треба багато тренуватися, писати розбірливо та чітко. 

Можна сміливо стверджувати, що красивим почерком володіють люди спокійні, врівноважені, ті, хто не квапиться зробити запис, хто добре володіє пензлем руки (дрібною моторикою) і головне — хто свідомо прагне писати розбірливо і рівно.

середа, 22 лютого 2023 р.

Проєкт «Розпочни навчання разом зі мною»

 ...Дитина має бути не тільки учнем, а передусім людиною з різноманітними інтересами, запитами, прагненнями. В.Сухомлинський

Школа – це світла дитяча країна, у якій діти навчаються, ростуть, мудрішають, розвиваються. Кожна дитина прагне, щоб її помітили, відзначили як успішну, прагне заявити про себе світові. І тому завдання педагогічного колективу ліцею «Європейська освіта», дбайливо ростити нові таланти, розпочинаючи з молодшого шкільного віку. 

Саме тому ми вирішили започаткувати в нашому закладі проєкт «Розпочни навчання разом зі мною» - кожного ранку, одному з учнів школи, який проявив себе у певній сфері чи має певні здобутки, надається право розпочати навчальний процес у всій школі  – о 08.00 дати перший дзвінок на уроки. Актуальність проєкту полягає у тому, що через добір різноманітних способів демонстрування себе як особистості творчої, неповторної, дитина навчиться представляти свій талант, свої здобутки.

На фото - перша учасниця. Це Іринка, учениця  1-А класу, яка під час довготривалої повітряної тривоги не злякалась, не розплакалась, а самовіддано та натхненно заспівала у сховищі сольно "Ой у лузі червона калина". Всі діти підтримали її. Пишаємось. 

понеділок, 6 лютого 2023 р.

Українські діти за кордоном "тягнуть" дві школи

 

Українські діти, які наразі тимчасово перебувають за кордоном, мають відвідувати місцеві заклади освіти. Для збереження звʼязку зі школами в Україні, деякі батьки обирають одну з індивідуальних форм навчання: сімейну чи екстернат.

Відповіді на питання ТУТ

Оцінювання навчальних досягнень молодших школярів

Проаналізувавши оцінні судження (вирази), які є найдієвішими для учнів, ми розділити їх на три групи: 

-  оцінні судження (вирази) оцінювання процесу роботи (Наприклад: Я бачу, що ти старався! Мені радісно від того, що ти активно працював під час уроку! Я приємно здивована твоєю наполегливістю?); 
- оцінні судження (вирази) оцінювання результату роботи (Наприклад: Ти можеш краще! В тебе дуже добре вийшло! Гарна робота! Чудовий результат! Ти робиш успіхиВідмінно!); 
- оцінні судження (вирази) оцінювання особистості учнів (Наприклад: Молодець (вказано 25 разів), Розумник! Чемпіон!).

Вербальні судження, які допомагають перетворити звичне “Молодець” на більш цілеспрямовані оцінювальні конструкції: 
-      Я задоволена тим, як ти виконав вправу… 
-      Дякую за допомогу з … 
-      Приклад/вірш набагато кращий, коли ти … Дякую тобі!\
-      Я дуже ціную те, що ти охайно написав … 
-      Дякую, що зробив це … це означає, що я / ми можемо зараз … 
-      Це забрало так багато часу, але ти впорався!
Наприклад, «я задоволена тим, як ти написав», краще, ніж «молодець», оскільки в першому випадку оцінюється те, що виконав учень, а в другому – його особистість.
Що варто змінити, щоб поліпшити якість оцінювання молодших школярів: 
  • змінити ставлення всіх учасників навчально-виховного процесу до оцінювання та оцінки  не як до констатації результатів діяльності, а як інструменту руху (розвитку) дитини;
  • разом з дитиною розробити критерії оцінювання її прогресу: темпу, обєму, правильності тощо;
  •  постійно розвивати відповідальність учня за роботу, яку він виконує, та впевненість у собі;
  • формувати в учнів потребу у самоконтролі та самооцінці; збільшити використовування елементів оцінки-гри.