понеділок, 25 грудня 2017 р.

Геоборд - незвичайна розвиваюча іграшка

"Геоборд – це прекрасна, необхідна і дуже цікава річ для першокласників" - вважає вчитель початкових класів Журавльова Л.М, яка працює у пілотному 1-му класі.
Геоборд - це математичний планшет для конструювання плоских зображень. Він складається з плоского поля і штирів, розташованих на полі рівновіддалено один від одного по горизонталі і вертикалі. Для роботи з геобордом також потрібні гумки – це можуть бути звичайні латексні канцелярські або тонкі кольорові. Одягаючи гумку на два штирі, можна отримати пряму лінію, на три – трикутник, на чотири – квадрат. З ліній і фігур можна створювати різні зображення, що просто неможливо не використовувати в іграх і навчанні дітей.
У чому користь геоборду? По-перше, він розвиває когнітивні здібності дитини: просторове і асоціативне мислення, увагу, пам’ять. По-друге, сприяє психосенсомоторному розвитку та розвиває дрібну моторику (розтягування, надягання гумок на штирі – корисна сенсорна «зарядка» для маленьких пальчиків!). По-третє, математичний планшет дозволяє самостійного вигадувати зображення, а значить, розвиває фантазію і творчий потенціал дітей. По-четверте, це відмінний метод розслаблення і зняття фізичного та психологічного напруження у дітей.
До того ж, в процесі гри з геобордом дитина засвоює такі непрості геометричні поняття, як форма, розмір, симетрія і т.д.
Ігри з математичним планшетом?
1. Довільне фантазування. На великому полі можна придумувати власні творіння, робити лабіринти для чоловічків або, наприклад, «писати» гумками своє ім’я.
2. Вибудовування різноманітних геометричних фігур – різних за типом, кольором і розміром.
3. Малювання малюнків за схемою. Заготуйте дидактичні картки з нанесеними на них крапочками так, як це зроблено на полі геоборда.
4. На геобордах можна використовувати не лише гумки, а і нитки. З них можна зробити лабіринти і котити кульку або можна давати завдання – провести ниточку по геоборду так, щоб обхопити гвіздочки одного кольору і т.п.
5. За допомогою математичного плашнету можна відпрацьовувати навички рахування, наприклад, побудувати фігуру, у якої 4 кута, не обов’язково квадрат або прямокутник, побудувати фігуру з п’ятьма кутами і т.д.
6. Гра навпаки. Придумуєте на дошці малюнок і перемалюйте його на папір. Слідкуйте, щоб малюнок був згідний можливостям малювання. Давайте можливість дітям давати завдання дорослим. Їм це дуже подобається.

Тема тижня "Таємниці космосу"

Орієнтовні дослідницькі / проблемні запитання: 
● Що можна побачити в космосі? Як я уявляю інші планети? 
● Чи може день «наздогнати» ніч? 
● Чи можливе на Землі життя без Сонця? 
Завдання чотирнадцятого тижня: 
1. Вчити спостерігати за добовими змінами у природі. 
2. Дослідити значення Сонця для життя на Землі. 
3. Виявити причиново-наслідкові зв’язки між оберненням Землі навколо своєї осі та зміною частин доби. 
4. Формувати навички дослідницької діяльності. 
Очікувані результати чотирнадцятого тижня: На кінець тижня учні знатимуть: 
● причини зміни дня і ночі на Землі; 
● значення сонячного проміння для розвитку рослини. 
та вмітимуть: 
● спостерігати за змінами дня і ночі і пояснювати їх; 
● визначати години на годиннику; 
● встановлювати зв’язок між об’єктами та явищами природи; 
● пояснювати, навіщо потрібне Сонце і яка його роль у житті всього живого; 
● фантазувати про життя на інших планетах; 
● обґрунтовувати свою позицію та слухати інших; 
● дотримуватися безпечних прийомів праці; 
З досвіду роботи вчителя початкових класів Журавльової Л.М. (1-А клас, НВО №25)

Подарунки з хорошою енергетикою

Настає час зимових свят і вибору подарунків. Хочеться порадувати та здивувати друзів і близьких чимось незвичайним. Безпрограшний варіант — зробити щось своїми руками. Такі подарунки завжди цінувалися і будуть цінуватися, тому що в них вкладено багато почуттів, емоцій і хорошої енергетики, більше того, що готування таких подарунків приносить радість і самому виробнику. 
Ось які листівки  отримались у наймолодших учнів НВО №25 - першокласників 1-Б класу (вчитель - Варданян А.Х.)!!!

До 1-В класу прийшла зима


   Нарешті  прийшла зима до 1-В класу. Ні, це не був снігопад чи катання з гірки на санчатах. 

   Вчитель Ратушняк Тетяна Вікторівна разом із дітьми свого класу вирішили зустріти її та присвятили зимовій тематиці цілий день. 

   Кожен урок був присвячений цій темі. Діти складали речення та тексти про зиму на уроці навчання грамоти, вирішували завдання на уроці математики, на природознавстві обговорювали сезонні зміни у житті звірів і птахів, які готувались до холодів, на уроці трудового навчання виготовили свої сніжинки, якими ми прикрасили свій клас до новорічних свят. 
   Весь день супроводжували ігри та веселий настрій. 1-В вже готовий до свята. 

Тема тижня "Пригоди крапельки"

Орієнтовні дослідницькі / проблемні запитання:
● Де є вода в природі? Як берегти воду?
● Якою буває вода в природі? Як вона мандрує?
● Навіщо потрібна вода? Що станеться, якщо її не буде?
Завдання дванадцятого тижня:
1. Формувати уявлення про розподіл води на Землі.
2. Навчити досліджувати деякі властивості води.
3. Формувати розуміння значення води для рослин, тварин.
4. Виробляти навички економного використання води.
5. Ознайомити учнів з відповід творами мистецтва та медіа.
6. Формувати здоров’язбережну компетентність.
Очікувані результати дванадцятого тижня: На кінець тижня учні знатимуть:
● назви водойм свого краю;
● властивості води (прозора, без запаху, займає форму посудини, без смаку);
● як «мандрує» вода;
● як економно використовувати воду;
● як дбайливо ставитися до водних багатств;
та вмітимуть:
● пояснити значення води у природі та житті людини;
● досліджувати деякі властивості води;
● розпізнавати за малюнками види водойм свого краю;
● описувати свої враження від почутого, побаченого;
● уважно слухати один одного в умовах безпосереднього спілкування;
● дотримуватися безпечних прийомів праці.

Китайська головоломка "Танграм"

Згідно з новим Державним стандартом початкової загальної освіти навчання математики в початковій школі виконує низку значущих для загального розвитку особистості учня завдань, серед яких: формування здатності логічного міркування, уміння виділяти властивості предметів і явищ навколишнього світу; виховання зосередженості, наполегливості, працьовитості, самостійності та ін.; розвиток інтелекту, пам'яті, мовлення, уяви. 

Вчителі пілотних класів Журавльова Л.М., Прокопенко Г.М. широко використовують роботу з танграмами під час освітнього процесу. Ці завдання є чудовою нагодою познайомити дитину із стародавньою китайською головоломкою, знаною на весь світ. За її допомогою дитина вивчатиме геометричні фігури (трикутник, квадрат та чотирикутник, та ін), досліджуватиме різні форми, розвиватиме увагу, пам’ять, уяву, образне та логічне мислення; матиме змогу вчитися аналізувати складові простих зображень. 
 Зміст роботи з конструювання в початкових класах повинен відповідати програмовим вимогам і бути спрямований на закріплення та поглиблення знань з основних тем. Завдання варто добирати такі, щоб вони викликали інтерес, бажання пізнати нове, спробувати свої сили та виявити здібності. Тому, добираючи завдання для першокласників, слід чітко визначити мету та створювати умови для розвитку пам'яті, уваги, уяви. Всі завдання в 1 класі бажано проводити в ігровій формі.

Згадати все: 8-9 тиждень пілотування

8 тематичний тиждень навчання (06.11-10.11.2017 року) - "Техніка, яка допомагає"
Модельна Навчальна програма (8 тиждень)
Відкриті уроки 1-А, 1г (НВО №25)
Ранкові зустрічі в НВО №25 (1а, вч Журавльова Л.М.)
Завершення тижня в НВО №25 (1а, вч Журавльова Л.М.)
З досвіду роботи в НВО №25 (1-Г, вч Прокопенко Г.М.)

9 тематичний тиждень  (13.11-17.11.2017 року) - "Ігри"

Модельна Навчальна програма (9 тиждень)
З досвіду роботи в НВО №25 (1-А, вч Журавльова Л.М.)
З досвіду роботи в НВО №25 (1-Г, вч Прокопенко Г.М.)
День зайчиків в 1-Б (НВО №25, вч Варданян А.Х.)



четвер, 21 грудня 2017 р.

День святого Миколая

З початком зими починаються веселі зимові свята та розваги. Перше свято, якого діти чекають з нетерпінням це свято Св. Миколая. Цей день завжди є чудодійним святом для всіх дітей. 
19 грудня казковий дідусь завітав до  першокласників НВО №25. Вони підготували до цього свята привітання: віршики, пісні, а Св. Миколай приготував всім слухняним та чемним діткам подарунки, бо діти для нього найрадісніші і найсвятіші створіння, які завжди потребують захисту, уваги та лагідного ставлення. Більше фото

Зимова казка в 1-В

Напередодні Нового року учні 1-В класу (класний керівник - Ратушняк Т.В.) взяли участь у конкурсі «Зимова казка». Активно працювали також і батьки першокласників, які разом зі своїми дітьми підготували вироби на новорічну тематику. Це були подарунки, ялинкові прикраси, різдвяні вінки, новорічні ялинки, картини, листівки…



середа, 20 грудня 2017 р.

Навчання "з родзинкою" (семінар 19.12.17р)

  19 грудня 2017 року на базі НВО №25 відбувся семінар-практикум на тему: "Інформатизація освіти в початкових класах". 
     Інформатизація освіти - один з основних напрямів процесу розвитку закладу, у якому головним рушієм прогресу є індивідуальний розвиток особистості. Вона має забезпечити впровадження в практику програмно-педагогічних розробок, спрямованих на інтенсифікацію навчального процесу, вдосконалення форм і методів організації навчання.

     Левшун А.М., заступник директора школи, познайомила присутніх із здобутками НВО №25, педагогічним та учнівським колективом та основними напрямками роботи закладу в процесі пілотування нового Державного стандарту.
 Свої педагогічні знахідки продемонстрували Даниленко Наталія Валеріївна, Чередник Тетяна Георгіївна, Онищенко Валентина Олександрівна, Корж Тетяна Миколаївна, Чернецька-Кліменчук Олена Вікторівна.
Вчителі пілотних класів - Прокопенко Галина Миколаївна та Журавльова Людмила Михайлівна провели майстер-клас з використання новітніх технологій навчання в НУШ.